Нафта
Нафта

На півночі Афганістану, в провінції Балх, виявлено велике родовище нафти. Нафтові поля були відкриті афганськими та іноземними геологами.

“Попереднє дослідження показує, що там є 1,8 мільярда барелів нафти, і, я думаю, їх виявиться більше, ніж ми припускаємо”, – сказав в інтерв’ю агентству Reuters представник міністерства шахт країни Джавад Омар. За його словами, країна “найближчими місяцями має намір запропонувати ці ресурси й інші корисні копалини для розробки”, передає ИТАР-ТАСС.

У січні президент Хамід Карзай заявив, що Афганістан – одна з найбідніших країн – може стати найбагатшою державою в світі, оскільки приховує в своїх надрах корисні копалини на мільярди доларів. “Отримані нами попередні цифри показують, що наші родовища оцінюються у трильйон доларів, – зазначив він. – Наша країна могла б стати багатою, якщо їй допоможуть у розробці її корисних копалин”.

Афганістан має в своєму розпорядженні запаси міді, золота, залізної руди, хрому, природного газу, нафти, а також дорогоцінних і напівкоштовних каменів. Через десятилітні війни, нестабільності й безперервних вилазок бунтівників видобуток ведеться лише на дуже мілій частини цих родовищ.

Активний інтерес до афганських природних ресурсів виявляють Китай та Індія. Так, у 2007 році китайська державна компанія “Чайна Металурджікал Груп” підписала 30-річний контракт на 2,89 мільярда доларів на розробку найбільшого в світі родовища міді – “Айнак”. Розташоване в 30 км на південь від Кабула, воно було відкрито в 1970-і роки радянськими геологами і має у своєму розпорядженні запасами мідної руди в 13-20 мільйонів тонн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.