Укртелеком
Укртелеком

Укртелеком”  не може переоформити ліцензію на надання послуг міжміського та міжнародного зв’язку, термін якої закінчується 18 вересня.

Ще 13 липня держоператор звернувся до Нацкомісії регулювання зв’язку (НКРЗ) із заявою на переоформлення ліцензії, повідомляє газета «Дело». Однак, НКРЗ відмовилася це зробити.

Як пояснили в комісії, «Укртелеком» згідно з законом «Про зв’язок» отримав єдину ліцензію на надання послуг міжміського та міжнародного зв’язку в 2000 році. Однак у 2004-му вступив в силу закон «Про телекомунікації». «Оператор звернувся до нас, щоб ми продовжили йому термін дії ліцензії. Ми відмовили. Згідно із законодавством, продовжуватися можуть тільки ті ліцензії, які видані відповідно до закону «Про телекомунікації». Ліцензія ж «Укртелекому» видавалася відповідно до закону «Про зв’язок» », – пояснив «Делу »голова нацкомісії Володимир Олійник.

Юридична колізія полягає в тому, що відповідно до закону від 2004 року на міжнародний і міжміський зв’язок потрібно отримувати дві різні ліцензії, а не одну, як це було раніше.

Таким чином, «Укртелеком» повинен подати до НКРЗ заявку на отримання двох нових ліцензій за 100% вартості. Кожна з них коштує понад 7 млн. грн. Тобто отримання двох ліцензій обійдеться компанії приблизно в 15 млн. грн., А не в 2 млн. грн., як у випадку з переоформленням.

Володимир Олійник припускає, що у держоператора можуть виникнути проблеми з покупкою ліцензій, тому що у фінплані компанії ця стаття витрат не була передбачена. «Але ми не можемо порушити закон, тому Нацкомісія звернулася до Кабміну, щоб він доручив Мін’юсту і Мінтрансзв’язку розглянути і вирішити цю проблему. Поки офіційної відповіді від «Укртелекому» комісія не отримала», – відзначив глава НКРЗ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.