ГрошіУкраїнські заробітчани стали героями чеських ЗМІ, викривши підприємців, що збирали гроші за запис на прийом до консульства, та хабарників-поліцейських.

Українські заробітчани допомогли викрити хабарницьку схему, що діяла при консульстві Чехії.

Понад 160 українців виграли суд проти чеської держави. Завдяки їм можновладців зобов’язали повернути гроші українським громадянам, які вони витратили на послуги кол-центру консульства Чехії у Львові.

Кол-центр, через який записували на чергу до консульства, діяв з липня 2008 року. За 8 місяців його послугами скористалися понад 30 тисяч осіб. Кожен з них витрачав на це щонайменше 15 доларів, що у сумі дало прибуток у понад півмільйона.

Консульство у Львові без жодного конкурсу попросило створити кол-центр – приватну компанію. Гроші надходили на її рахунки. Це корупція, пояснив юрист Ян Копріва, адже між дипломатами й українцями, які просять візу, не може бути такого посередника. Потерпілих від афери набагато більше, але строк розгляду в суді закінчився, і тепер їм буде важко захистити свої інтереси.

Чеські журналісти марно шукали фірму, на рахунки якої надходили гроші. За вказаною адресою у Празі її не виявилося. Міністерство закордонних справ Чехії від платних кол-центрів відхрестилося.

“Кол-центри мали зменшити черги, але немає жодного документа, який би вказував, що вони мають бути платними. Це проблема не дипломатів, а фірми, яка цей кол-центр обслуговувала”, – пояснив представник МЗС Чехії Іржи Бенеш.

Галас навколо львівського кол-центру здійняли в агенції з працевлаштування в центрі Брно.

Його директор Мирослав Хел зацікавив проблемою юристів і чеське телебачення. Коли спалахнув скандал, звільнили генерального консула Чехії у Львові, а згодом з Києва відкликали і посла – Ярослава Башту.

Українські заробітчани в Чехії – і далі стають героями судових позовів і телевізійних розслідувань. Олена Белей із Закарпаття дала хабар поліцейському, щоб той на місяць продовжив їй термін легального перебування у країні. Але, під прицілом чотирьох прихованих камер чеського ТБ.

Через місяць Олена знову погодилася дати хабар – за наступне продовження терміну візи. Цього разу міченими купюрами. Поліцейського затримали, зірвали погони і судитимуть.

Проте управління, де він працював, на 6 років депортувало Олену з Чехії. Не допомогла навіть амністія президента Вацлава Клауса – вона лише скоротила термін депортації на 3 роки. Нині чеські адвокати Олени вимагають права свідчити у чеському суді. Жінку захищає той самий юрист, який виграв справу про кол-центри.

Джерело: ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.