pamira
українські альпіністи застрягли в горах в Таджикистані

Група українських альпіністів застрягла в горах в Таджикистані. Остання зв’язок з ними був в суботу, 7 серпня.

На допомогу туристам обіцяли вислати вертоліт, проте виліт з невідомих причин затримується.

31 липня на Памірі з перевалу Південний Девлохан зірвався досвідчений київський інструктор, майстер спорту України Олег Монсар. Група рухалася за затвердженим маршрутом максимальної категорії складності.

При зриві супутниковий телефон і дві мотузки впали разом з Олегом. Група у складі Олексія Ващенко і Алесея Никоненко шукала керівника, однак його так і не знайшли. Група почала спуск вниз в надії знайти допомогу. 7 серпня біля злиття річок Кіргізоб і Гарм Ващенко і Никоненко зустріли групу з супутниковим телефоном, що дало можливість повідомити про трагедію.

Вони зв’язалися з Малому (Міжнародним альпіністським табором під піком Корженевського) і з Душанбе і повідомили своє точне місцезнаходження. Альпіністам видали інструкцію – очікувати вертоліт на вертолітному майданчику на плато озера. За деякою інформацією, зазначає Монсар, стан одного з учасників групи вкрай важкий через висоту і виснаження.

Як повідомив Монсар, керівник департаменту розвитку туризму Таджикистану пообіцяв прислати вертоліт в понеділок. Зараз Ващенко і Никоненко знаходяться без зв’язку в ущелині Девлохан на висоті 4600 метрів, де сталися трагічні події. Вони змушені залишатися біля озера, в обумовленому місці, де може сісти вертоліт.

за матеріалами: Подробности.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.