Чиновники, автомобілі
Українські чиновники дорого обходяться платникам податків

Колегія Рахункової палати розглянула результати аналізу видатків на забезпечення діяльності органів державного управління у 2005-2009 роках та зробила висновок, що оптимізації кількості цих органів, вдосконалення структури та зменшення витрат на їх утримання не відбулося. Водночас кількість органів державного управління збільшилася на 7 одиниць (ліквідовано 17 органів, однак утворено 24). Видатки на забезпечення їхньої діяльності зросли на 6 млрд. грн., або майже удвічі, та мають сталу тенденцію до збільшення.

При цьому переваги у фінансуванні надавалися Мінфіну, Держказначейству, ДПА, Держмитслужбі, ГоловКРУ. Видатки розвитку тільки цих органів склали більше 30% від загального обсягу капітальних видатків усіх центральних органів виконавчої влади, відзначається у повідомленні Рахункової палати.

Натомість Міністерству освіти і науки кошти на капітальні видатки за цей період взагалі не виділялися.

Запроваджені Урядом у 2009 р. заходи з економії коштів держбюджету зменшили витрати з утримання органів державної влади на 2,1 млрд. грн., або 14,5%. Однак реалізація коштів здійснювалася без урахування специфіки діяльності кожного органу влади, покладених на нього завдань і стану матеріального забезпечення. Це призвело до того, що окремі міністерства і держкомітети майже повністю були позбавлені фінансових ресурсів для виконання покладених завдань та повноважень. Зокрема, Держкомлісгоспу на відрядження 1 працівника, який здійснює контроль за станом використання та збереження лісового фонду країни на площі в середньому 9,2 тис. га, було передбачено лише 29 грн. на місяць, у той час як норма витрат на 1 добу встановлена чинним законодавством у сумі 30 гривень, повідомляє Рахункова палата.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.