Нафтогаз
Нафтогаз України

Україна може розраховувати на пільги з боку “Газпрому” тільки після того, як НАК “Нафтогаз України” поверне 12,1 млрд кубометрів газу трейдеру RosUkrEnergo (RUE; 50% у “Газпрому”, 45% – у Дмитра Фірташа). Про це неофіційно повідомили в російській монополії, передає “Комерсант-Україна“.

Цей газ вилучено у трейдера “Нафтогазом” у 2009 році, але тепер його має бути повернено за рішенням Стокгольмського арбітражу, затвердженому українським судом. “Нафтогаз” оскаржує рішення суду у вищестоящих інстанціях. Джерела видання говорять, що у разі рішення Верховного суду на користь RUE “Нафтогаз” протягом декількох днів спише газ на користь трейдера, не піднімаючи його зі сховищ. Це підтвердив і співробітник Мінпаливенерго. Далі, за словами менеджера “Газпрому“, весь газ буде продано через “УкрГаз-Енерго” (по 50% належать RUE і “Нафтогазу”) в Україні з мінімальною націнкою. Після чого RUE поверне НАК з отриманої виручки (більше 3 млрд дол.) 1,7 млрд дол. – це борг трейдера, який погасив у 2009 році “Нафтогаз“.

Нагадаємо, 27 липня комісія Державної митної служби України закінчила перевірку законності митного оформлення 11 млрд куб. м природного газу, який належав компанії RUE AG. Детально вивчивши матеріали митного оформлення газу і перевіривши законність рішень і дій посадових осіб у цій справі, комісія підтвердила невідповідність чинному законодавству розмитнення вказаного газу на користь НАК «Нафтогаз України», і виявила численні порушення з боку посадових осіб Державної митної служби. Матеріали були передані у слідчий підрозділ Служби безпеки України.

Стокгольмський арбітражний трибунал 8 червня зобов’язав НАК «Нафтогаз України» повернути RUE 11 млрд куб. м газу, а також виплатити компанії встановлений контрактом штраф в товарній формі в обсязі 1,1 млрд куб. м газу.

RUE для виконання рішення Стокгольмського арбітражу в Україні подав позов до Шевченківського районного суду Києва, який своєю постановою від 13 серпня підтвердив вердикт міжнародного арбітражу.

11 млрд куб. м газу були вилучені НАК «Нафтогаз України» у RUE в 2009 р. в якості компенсації заплаченого «Нафтогазом» боргу RUE перед «Газпромом» у розмірі 1,7 млрд дол. після того, як в результаті підписання прямого контракту між «Нафтогазом» і «Газпромом» в січні 2009 р. RUE було виключено зі схеми постачань газу до України і за її межами. Це було зроблено за узгодженням із «Газпромом», який володіє 50% RUE.

Первинна вартість 11 млрд куб. м газу становила 1,7 млрд дол., тобто середня ціна була 156 дол. за 1000 куб. м. RUE розраховує отримати 5,4 млрд дол. (по 490 дол. за тисячу куб. м).

За матеріалами rbc.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.