Мавританія, Нуакшот
Мавританія, Нуакшот

У минулу суботу влада Мавританії почали грандіозну кампанію з озеленення столиці країни Нуакшота. Її головна мета – захистити місто від продовження наступу пісків пустелі й океанічної води. Старт акції дав особисто президент Мавританії Мохамед ульд Абдель Азіз.

Нуакшот, буквально затиснутий між гарячими дюнами великої африканської пустелі Сахара і водами Атлантики, останні роки випробовує на собі руйнівну потужність природних сил. Згідно з задумом організаторів акції, посаджені дерева дозволять зміцнити зелений пояс столиці і стануть природною перешкодою на шляху руху пісків і води.

Як очікується, протягом найближчих чотирьох років у межах і навколо міста планується посадити понад мільйон дерев і чагарників на площі понад 2 тисячі гектарів. Вартість всієї програми по захисту міста оцінюється в 10 мільйонів євро. До кінця поточного року має бути завершено перший етап проекту, в рамках якого буде висаджено близько 200 тисяч дерев.

Започаткована мавританською владою акція є частиною ще більш масштабного плану по боротьбі з наступом пустелі, що носить назву “Велика зелена стіна”. Цей план був запущений Африканським союзом в 2005 році, він передбачає створення в майбутньому рослинний пояс, який буде простягатися на 7000 кілометрів по території більш ніж десяти країн від західного до східного узбережжя Африки.

У Мавританії, 80 відсотків території займає пустеля, наступ пісків найсерйознішим чином загрожує екосистемі країни, передає ИТАР-ТАСС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.