Сомалі, жертви терористів
Жертви вибуху в готелі

У Могадішу (Сомалія) терорист-самогубець проник в готель, де знаходилися місцеві парламентарі та підірвав себе.

Як повідомили пізніше, у  при нападі групи озброєних бойовиків на готель у столиці країни Могадішо загинули, за офіційними даними, 32 людини.

Серед вбитих не менше шести місцевих чиновників. Відповідальність за подію узяло на себе угрупування “Аль-Шабааб”, пов’язана з “Аль-Каїдою”.

Атакований готель знаходиться в так званій урядовій зоні і є популярним місцем зустрічі депутатів і чиновників. Недалеко від нього розташовані президентський палац Villa Somalia і будівля парламенту.

Сомалі перестала існувати як єдина держава з центральним урядом у 1991 році. З падінням диктаторського режиму Сіада Барре, який правив з кінця 1960-х років, країна занурилася в анархію і швидко розпалася на ряд квазідержавних утворень. В даний час в якості єдиної законної влади в країні міжнародне співтовариство визнає Федеральний уряд Сомалі на чолі з Шейхом Ахмедом, проте останній контролює лише невелику частину сомалійської столиці.

За даними міжнародних організацій, починаючи з 2007 року, коли озброєний внутрішній конфлікт в Сомалі досяг своєї найвищої точки, в країні загинули більше 20 тисяч мирних жителів, близько 1,5 млн стали біженцями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.