Зорепад
Зорепад

Найкраще зорепад буде видно далеко від міських об’єктів та інфраструктури, де штучне освітлення не заважає спостереженню за падаючими зірками.

До 100 падаючих зірок на годину в ніч на п’ятницю зможуть спостерігати жителі Землі завдяки вдалому збігу обставин, супутньому традиційному серпневому зорепаду – метеорному потоку Персеїди. Про це повідомляє прес-служба Всесвітньої метеорної організації.

Завдяки сталій теплій погоді та безхмарному небу разом з молодим місяцем земляни зможуть повною мірою насолодитися його красою в ніч четверга на п’ятницю.

Найкраще потік метеорів буде видно далеко від міських об’єктів та інфраструктури, де штучне освітлення не заважає спостереженню за падаючими зірками. З’являтися метеори можуть у будь-якій області нічного неба, однак найбільш добре видно буде ті, що входять в атмосферу Землі в найбільш темної його частини.

Самі метеори представляють собою невеликі частки речовини розмірами від піщинок до горошин. Вони є “слідом” комети Свіфта – Туттля, що здійснює свої періодичні польоти навколо Сонця. При русі по своїй орбіті наша планета щорічно наближається до цього потоку, і перетинає його частину, що і призводить до явища метеорного дощу.

Частинки входять у земну атмосферу на швидкості понад 200 кілометрів на годину на висоті близько 130 кілометрів і практично миттєво згорають, залишаючи в небі красивий яскравий слід. Світіння деяких особливо яскравих метеорів триває до декількох секунд. Для спостереження метеорного дощу не потрібні ніякі астрономічні прилади, тому насолодитися нічним видовищем може будь-хто.

Інтенсивність цього дощу міняється з року в рік і залежить від щільності хмари частинок в тій ділянці шлейфу комети, який перетинає Земля. Густина у свою чергу визначається впливом інших планет Сонячної системи, зокрема гравітаційним полем Сатурна, а також періодичними візитами самої комети.

Крім того, цього року наша планета повинна підійти ближче до кометного шлейфу, а тому спостерігачі, за оцінками фахівців, зможуть фіксувати від 60 до 100 метеорів на годину.

У наступному році спостерігати зоряний потік Персеїд буде незручно через повний місяць.

Джерело: ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.