Рамадан
Мусульмани святкують Рамадан

Мусульмани всього світу зустріли священний Рамадан – місяць посту, молитов і доброчинних справ. Від сходу до заходу сонця протягом місяця забороняється пиття та вживання їжі. Їсти, пити і розважатися можна лише після заходу сонця.

Цього року Рамадан буде важким для багатьох мусульман через спекотну погоду. Це врахували низка мусульманських країн. Зокрема у Єгипті вирішено перейти на зимовий час, що дозволить на одну годину наблизити захід сонця. Після закінчення Рамадану відбудеться повернення до літнього часу. А в ОАЕ днями була оприлюднена фетва (релігійне розпорядження), яке дозволяє робітникам, які працюють під сонцем, не тримати пост, щоб не завдати шкоди здоров`ю і уникнути зневоднення.

У кожній мусульманській країні в ніч з вівторка на середу чекали появи першої чверті нового місяця, яке і сповіщує про початок місяця Рамадан. Початок священного місяця повинен співпадати з новолунням, тому перший день посту визначається окремо в кожній країні релігійними інституціями або обчислюється по астрономічних таблицях. У більшості країн регіону пост почнеться вже в середу, проте деякі держави через їх географічне розташування оголосять про початок Рамадану в четвер.

За матеріалами УНІАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.