clock
годинник з квітів у Львові

Участь у відкритті цього годинника взяли міський голова Львова Андрій Садовий, голова Галицької районної адміністрації Ірина Маруняк, а також спонсори, які долучилися до відновлення годинника у Львові.

Міський голова Львова Андрій Садовий зазначив, що клумба-годинник зник із цього місця більше 50 років тому. «Чомусь ця традиція була загублена, тому ми вирішили її відновити», – сказав мер Львова. Сам годинник розмістили майже на тому самому місці, на якому подібна квіткова композиція стояла у 50-х-на початку 60-х років минулого століття: клумбу посунули лише на кілька метрів убік.

Вартість квіткового годинника становить 178 тисяч гривень, проте із міського бюджету на його встановлення витратили лише 98 тисяч гривень. Над встановленням годинника працювали два місяці, зокрема над самим механізмом попрацював відомий годинникар Олексій Бурнаєв. Площа квітника становить 16 метрів квадратних, на якій висаджено 600 кущів хризантем: білих, жовтих, бордових та малинових. Вага годинникового механізму – понад 300 кілограм.

«Годинник працюватиме і взимку, хоча квіткову частину закриватимуть спеціальним банером», – повідомив мер Львова.

Годинникар Олексій Бурнаєв розповів журналістам, що традиція встановлення квіткових годинників є у Чернівцях, Києві та Харкові. З його слів, у годиннику встановлений спеціальний захист, тому він «не боїться вандалів».

Водночас додав, що цей годинник є свого роду унікальним у світі, адже всі подібні квіткові годинники у інших містах України і за кордоном мають спеціально викопану яму, де є забетонована бочка з годинником, а у Львові він встановлений на пагорбі (за прикладом квіткової клумби «Євро-2012»).

за матеріалами: zik.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.