тюрма, смерть
У грецькій тюрмі помер диктатор

У грецькій в’язниці Корідаллос помер диктатор Дімітріс Іоаннідіс, що здійснив невдалий переворот на Кіпрі в 1974 році.

Як повідомляє ІТАР-ТАРС, 87-річний Іоаннідіс був членом хунти “чорних полковників” у 1967-1974 роках та її головою у 1973-1974 роках. Колишній диктатор помер у лікарні, куди його привезли з проблемами дихальної системи з в’язниці Коріддалос, де він відбував довічне ув’язнення за звинуваченням у зраді батьківщині.

Іоаннідіс брав участь у грецькій громадянській війні проти комуністів (1946-1949 роки) на стороні урядових військ, а пізніше служив у концтаборі на острові Макронісос, де містилися ув’язнені комуністи. Взяв активну участь у перевороті в Греції 21 квітня 1967, у результаті якого до влади прийшов диктатор Георгіос Пападопулос. Тоді Іоаннідіс очолив грецьку військову поліцію. Йому було присвоєно звання полковника у 1970 році і бригадного генерала в 1973 році. Саме Іоаннідіс віддав наказ про криваве придушення студентського повстання в афінському Політехнічному інституті в 1973 році.

Пізніше Іоаннідіс зробив власний переворот, усунув від влади Пападопулоса, і призначив себе новим диктатором. При прямому сприянні Іоаннідіса був здійснений переворот на Кіпрі 15 липня 1974 з метою приєднання острова до Греції. Однак переворот обернувся кіпрської трагедією – вторгненням на Кіпр турецьких військ, що привело до короткочасної, але кровопролитної війни з вигнанням греків з північної частини острова. В результаті народного обурення в Греції хунта втратила контроль над владою і незабаром була формально зміщена групою високопоставлених політиків-республіканців. До управління країною був покликаний колишній прем’єр Константінос Караманліс.

З відновленням демократії учасники хунти були засуджені до смерті за державну зраду. Потім цей вирок був змінений на довічне ув’язнення. Іоаннідіс відмовився подати прохання про помилування і до останнього дня відбував свій вирок у в’язниці Корідаллос.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.