Турецькі військові
Турецькі військові

Турецькі офіційні особи відкинули сьогодні звинувачення у використанні турецькою армією хімічної зброї проти курдських повстанців, опубліковані на сторінках німецького видання Der Spiegel.

“Це звинувачення не нові, їх висували і в минулому. Все це чиста пропаганда Курдської робочої партії, спрямована на підрив довіри до Туреччини”, – заявив міністр закордонних справ Туреччини Ахмет Давутоглу в інтерв’ю газеті Hürriyet.

Згідно вчорашньої публікації в журналі Der Spiegel, німецькі експерти підтвердили автентичність фотографій, на яких відображені обгорілі і скорчені трупи восьми курдських повстанців, убитих хімічною зброєю.

Це думка підкріплюється судово-медичними звітами фахівців лікарні Гамбурзького університету.

“Ці факти настільки переконливі, що турецька сторона повинна негайно надати пояснення, – заявила лідер німецької Партії Зелених Клаудія Рот. – Важко пояснити, чому результати судово-медичної експертизи трупів курдських повстанців тримаються в секреті”.

Der Spiegel повідомив, що Клаудія Рот – одна з політиків, які вимагають проведення розслідування можливого застосування турками хімічної зброї.

Турки посилаються на те, що їх країна підписала в 1997 році конвенцію і заборону розробки, виробництва і використання хімічної зброї. “У Туреччині 12 разів проводилися інспекції, і вони показали, що наша країна вільна від хімічної зброї”, – заявив високопоставлений представник турецького уряду.

“Турецький дипломат Ахмет Юзюмчу був призначений нещодавно на посаду директора Організації по забороні хімічної зброї. Наша мета знищення хімічної зброї. Як же ми можемо її використовувати?”, – Говорить він.

Але всі ці слова не пояснюють явних симптомів смерті від застосування хімічної зброї, відображених на фотографіях убитих бійців РПК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.