Дмитро Табачник
Дмитро Табачник

Міністерство освіти розробило новий законопроект про вищу освіту. У ньому пропонується досить багато нововведень, найістотніше з яких – повернення вступних іспитів до вищих навчальних закладів.

“Одна з робочих груп, які працювали над проектом, таке пропонувала. Але це поки не константа, ще йде обговорення”, – пояснив міністр освіти Дмитро Табачник газеті “Сегодня“.

Водночас у парламентському комітеті з питань освіти підтвердили, що до підсумкового варіанту законопроекту внесено пункт про те, що студент вступає до вузу за результатами трьох складових: тестування, середнього балу атестата та балу, який ставить вуз.

“Це може бути співбесіда, творчий конкурс, наприклад, малюнок для дизайнерів, випробування з профільного предмету”, – зауважив в. о. голови комітету Максим Луцький.

“Система зовнішнього незалежного оцінювання себе не виправдала, це не вступ (до вузу), а лотерея. Рівень знань студентів сильно впав саме за останні два роки, половину першокурсників можна одразу відраховувати”, – впевнений Луцький.

Натомість координатор громадської ініціативи “Студентський захист” Андрій Черних стверджує, що якщо повернуть іспити, значення тестування зведеться до мінімуму.

“І ми прийдемо до того, з чого почали – корупції у вузах, вступу за хабарі, через “своїх”, – наголосив він.

Новий закон про вищу освіту планується внести на розгляд Ради у вересні.

Comments

  1. Чи сам пан Луцький пробував грати цю лоторею? Напевно –ні. Не знаючи матеріалу можливо 1-2 питання вгадати, але 60-80 ніяк. Учні з високим рівнем знань завжди показують високі результати ЗНО. 200 балів по ЗНО отримали кращі з кращих, але ніяк не двійочники. Окрім ЗНО (85% підтримки населення України) іншого чесного прозорого екзамену поки що не придумали. Чи не простіше ввести ЗНО по правознавству, економіці, інформатиці , яке своїми 60-80 питаннями дасть повну картину професійних знань абітурієнта. Винаходити велосипеди(вступні іспити – конкурс батьківських гаманців) – це є поворот в кучмівське минуле. І повірте, ні батьки, ні абітурієнти мовчати не будуть

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.