Американські військові
Американські військові

Слідом за виведенням американських військових з Іраку, армія США приступила до вивезення з країни всієї військової техніки і устаткування.

Її загальна вартість оцінюється приблизно в 150 мільйонів доларів. В Іраку залишаться близько 56-і тисяч військовослужбовців. Вони займуться навчанням іракської армії і охороною американських дипломатів.

Є такий скетч про американських солдатів: мовляв, майже в кожному місті у світі є свій Китай-місто, “China-town”. У США теж є свої “американські міста”, і теж в усьому світі – це частини американської армії, які на сьогоднішній день розташовані більш ніж в ста країнах. Американський солдат в Іраку – як той товариш Сухов з “Білого сонця пустелі”: так хотів повернутися додому, та все ніяк не міг. Тепер ось – час прийшов.

«Ми почали готуватися до цього десь три місяці тому. Головним було підготувати обладнання – всю роботу робило досить незначне число військовослужбовців. Згодом для цієї роботи треба було більше людей. Тільки для того, щоб повантажити все наше обладнання, знадобилося близько місяця», – розповідає лейтенант армії США Сідней Леслі.

Бойове чергування здав – бойове чергування прийняв … В останні кілька тижнів “здача” бойового чергування була головним завданням для 1-го батальйону 116-ї піхотної дивізії. До цих пір ці військові здійснювали патрулювання місцевості. Тепер вони збираються додому. А разом з собою відвозять техніку й устаткування, ціна якого складає більше 20-ти мільйонів доларів. Загальна вартість американської військової техніки в Іраку оцінюється приблизно в 150 мільйонів. Все це буде вивезено звідси в найближчі дні.

З першого вересня починається чергова операція США під назвою “Нова зоря”. Це словосполучення повинне підкреслити мирний характер присутності американської армії в Іраку. У місії будуть задіяні близько 56 тисяч військовослужбовців. Вони займуться навчанням іракської армії, охороною американських дипломатів і боротьбою з терористами. Допомагати в бойових операціях місцевим збройним силам будуть тільки у разі потреби. Необхідність така може виникнути вже дуже скоро: виведення американських військ з Іраку привело до збільшення кількості терактів у цій країні. Тільки за минулий день у Багдаді було скоєно чотири терористичних акту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.