США війська, солдати, бар, Ірак
США виводить останню бойову бригаду

Америка вивела останню бойову бригаду збройних сил США з Іраку. Це ще один етап війни, що триває понад 7 років.

Рано вранці машини 4-ї механізованої бригади «Страйкер» 2-ї піхотної дивізії США перетнули кордон Кувейту, на території якого знаходиться декілька американських військових баз.

За останніми даними, зараз в Іраку перебувають 56 тисяч військовослужбовців США, до кінця ж місяця, згідно з обіцянкам президента Обами, їх повинно залишитися 50 тисяч.

“Та у мене ніби гора з плечей звалилася! Здорово опинитися тут в Кувейті – це вже пряма дорога додому”. “Полегшення – це просто не те слово! Цілий рік я не вилазив з цієї машини, і усвідомлювати, що знову надягати форму мені ще не скоро, дуже приємно”. “Мене не було тут на початку, коли ми увійшли в Ірак, але здорово те, що ми ставимо цю останню крапку”, – діляться своїми відчуттями американські солдати.

Остаточно виведення американських військ з Іраку має бути завершений до кінця 2011 р. До цього часу залишаються в країні 50 тисяч військовослужбовців США будуть в основному продовжувати підготовку іракських сил і виступати в ролі консультантів.

Вивід останньої бойової бригади супроводжувався попередженнями іракських військових і політиків про передчасність цього заходу і неготовності іракських сил уже зараз взяти на себе всю відповідальність за підтримку безпеки в країні.

На сьогоднішній день в ході цього конфлікту, перевершив за тривалістю обидві світові війни ХХ століття, американські сили втратили майже 4 тисячі 419 осіб.

За матеріалами Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.