Винищувачі F-15
Винищувачі F-15

Сполучені Штати затвердили довгий список продажу зброї дружнім арабським країнам Перської затоки з метою протидії зростаючому впливу Ірану в регіоні. Мова йде про Саудівської Аравії, Кувейті, Омані, Об’єднаних Арабських Еміратах та Катарі. За наявними оцінками, сумарно угоди можуть досягти безпрецедентної суми в 60 млрд доларів, пише сьогодні на першій смузі газета Jerusalem Post.

Найбільша з таких угод – можливий продаж 82-х винищувачів F-15 до Саудівської Аравії на суму 30 мільярдів доларів. Цей контракт викликав певну заклопотаність в Ізраїлю, який, як повідомляється, висловив представникам адміністрації Обами побоювання у можливому порушенні військової переваги Армії оборони Ізраїлю в регіоні.

Крім того, Саудівська Аравія виявила зацікавленість у придбанні близько 60 вертольотів Apache. У рамках іншого контракту, про який повідомлялося минулого тижня, Кувейт збирається придбати системи протиракетної оборони Patriot на суму 900 млн доларів. Пропонована угода буде включати продаж 209 ракет.

Кувейт зацікавлений у придбанні системи Patriot перед обличчям зростаючого впливу Ірану в регіоні. У своїй заяві в Конгресі щодо угоди представник Пентагону сказав: «Кувейт потребує цих системах для захисту від ракет супротивника класу «повітря-земля».

Пентагон також повідомив Конгресу раніше про можливий продаж 18 винищувачів F-16 Оману на суму приблизно 3,5 мільярда доларів. Оман є однією з небагатьох країн Затоки, що підтримує тісні зв’язки як з Іраном, так і з США. За твердженнями Пентагону, угода розглядається як зусилля для зміцнення американського впливу в країні.

Ізраїль теж прагне модернізувати наявні в його розпорядженні системи Patriot, і вже були проведені переговори з США про можливий продаж останньої версії під назвою PAC-3.

PAC-3, як вважається, здатна перехопити більшість ракет з території Сирії. Це покращена версія PAC-2. PAC-3 має ракети-перехоплювачі меншого розміру і пускові установки можуть стріляти 16-ма ракетами, а не тільки чотирма як у PAC-2.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.