Пакистан, повені
У Пакистані зафіксовано спалахи холери

У Пакистані найсильніші за останні 80 років дощі спровокували гуманітарну катастрофу. Повені вже забрали життя майже 2000 осіб, понад півтора мільйона залишилися без даху над головою, 14 мільйонів постраждалих. ООН заявило, що ситуація гірша, ніж після цунамі 2004 року, ризик масових епідемій максимальний, перші осередки вже зафіксовані. Влада країни не справляються, армія, спрямована на допомогу, надати її не в змозі.

Вони нікому не потрібні окрім самих себе. Місцеві жителі північно-західних районів Пакистану, найбільш постраждалих від найсильніших за останні 80 років повеней, впевнені, що допомога від держави йде не так, як повинна була б. Незважаючи на те, що триває шостий день стихійного лиха, в якому від повені постраждали майже 14 мільйонів і 2000 чоловік загинули, рятівного ефекту від зусиль держави і армії майже ніякого.

“Всі вертольоти з гуманітарною допомогою, якщо і летять, то в основному у великі регіональні центри. Але ні один не прилетів в такі села, як наше. Багато грошей приходить з-за кордону, але ми як компенсацію нічого не отримали”, – нарікає Ісмаїл Саїд.

Пакистан, повені
Найсильніші мусонні дощі, що обрушилися на Пакистан, тільки за останні вихідні забрали життя 300 людей, тисячі людей опинилися в пастці. Повені і зсуви знесли або пошкодили більшість мостів. Близько тисячі іноземних туристів в долині Сват пропали безвісти, про них до цих пір нічого невідомо. Жителі деяких невеликих сіл на півночі Пакистану повністю відрізані від зовнішнього світу потопом, вони до цих пір не можуть дочекатися допомоги.

Пакистан, повені

“Люди, які не хочуть покидати своє житло, отримають поживу та допомогу на місцях. Вже готову їжу ми будемо скидати з вертольотів, цим ми займаємося вже кілька днів. Іншого шляху немає – багато хто просто заблоковані високою водою”, – заявляє представник збройних сил Пакистану Мухаммед Фаррух.

Пакистан, повені

Зараз в рятувальних операціях задіяні 43 військових вертольоти і більше 100 катерів, але погода така, що зводить нанівець всю роботу рятувальників. Але, як обіцяють синоптики, в найближчі дні погодні умови в Пакистані повинні нормалізуватися.

Пакистан, повені

“Повінь принесло величезні руйнування, я думаю, що вони значно більші, ніж від землетрусу 2005 року. Країна ще не бачила такогий повеней, масштаби якого не вкладаються в голові. До цього ми були не готові”, – визнав прем’єр-міністр Пакистану Юсуф Реза.

Щодня від селевих потоків гинуть по 25-30 чоловік, в основному літні люди та діти. За даними агентства Associated Press, в районах повені починається гуманітарна катастрофа: там закінчуються запаси їжі, а в окремих районах вже зафіксовані спалахи холери.

За матеріалами: Вести, Associated Press

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.