Володимир Путін
Володимир Путін

Колишній старший слідчий з особливо важливих справ, а нині – активіст правозахисної організації “Біла стрічка” Андрій Зиков звернувся в Слідчий комітет при Прокуратурі РФ.

Він попросив провести перевірку на предмет наявності екстремістської діяльності в діях прем’єр-міністра Володимира Путіна, глави РЖД Володимира Якуніна, міністра освіти і науки Андрія Фурсенка та інших друзів прем’єра – членів кооперативу “Озеро”. Андрій Зиков переконаний в тому, що ці громадяни, фактично окупували береги озера “Комсомольське”, порушивши одразу кілька російських законів:

– У КК Російської Федерації є стаття 282-а, яка передбачає відповідальність за збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності. Там якраз йдеться про соціальні ворожнечі, про те, що не можна, щоб група населення демонструвала пропаганду винятковості, зверхності, або неповноцінності осіб за ознаками їх соціального стану. Дії групи кооперативу “Озеро” якраз пропагують винятковість і зверхність її членів. Вони демонструють, що природоохоронне законодавство для них нічого не значить. Норми цього законодавства говорять про те, що 20-метрова смуга прибережного користування – це смуга загального користування і не може бути приватизована. А вони це зробили, загородили територію парканами і не допускають туди громадян. Виникає питання: закон обов’язковий для всіх чи тільки для пересічного населення? Ця група всією своєю поведінкою демонструє, що для неї закон не писаний. І це безпосередньо співвідноситься з законом про екстремізм?

Поки у відповідь Андрію Зикову з вищих інстанцій приходять численні відписки. Справа доходить до курйозу. Наведена ним в одному зі звернень в Слідчий комітет цитата з вірша поета Павла Васильєва, який увійшов у “Антологію російської поезії”, в слідчому комітеті розцінили як “нецензурний вислів”, на підставі чого Андрію Зикову було відмовлено в розгляді його позову. Він дивується:

– Я просто навів цитати з творів поетів Іванова та Павла Васильєва. Ось що було написано в моїй заяві: “Путін і його сусіди по дачному кооперативу “Озеро” давно розлучилися з колишнім менталітетом садівників. Колишні однокурсники, колишні співробітники по мерії його рідного Санкт-Петербурга, співвласники банку “Росія” або чекісти, соратники по службі КДБ, – всі вони займають командні пости в російській політиці й економіці, в прокуратурі, у Збройних силах. Володимир Путін і його дружки стали державою в державі і кому, як не їм, підходять рядки поета Іванова: “Вони стоять, як клони “самого”, герої недокраденной Росії, і жадібно ловлять кожен подих його, собою проголошеного месії”. Саме до подібних месія віднесені і рядки поета Павла Васильєва, загнувшого в жорнах сталінських репресій: “Клянемося, о наш вождь, що ми шлях твій посипимо квітами і в жопу лавровий вінок встромимо”.

Андрій Зиков збирається і надалі добиватися визнання Володимира Путіна і його товаришів по кооперативу “Озеро” екстремістами.

Comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.