Петро Симоненко
Петро Симоненко

Лідер Компартії України Петро Симоненко запропонував винести на референдум питання про заборону співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

“Якщо уряд не в змозі протистояти тиску МВФ та інших міжнародних фінансових терористів, то ми пропонуємо безпосередньо звернутися до людей і на всеукраїнському референдумі визначитись щодо заборони співпраці України з МВФ на таких кабальних умовах: підвищення цін на товари і послуги, у тому числі комунальні, до так званого світового рівня (читай рівня країн Великої сімки) без відповідного підвищення середніх зарплат, пенсій і соціальних виплат, до рівня, який існує в цих країнах”, – заявив Симоненко.

Він зазначив, що Компартія запропонувала систему компенсаційних заходів з метою нівелювання “соціального удару, який нанесено після серпневого підвищення цін на газ і комунальні послуги, проте уряд все робить навпаки”.

Комуністи пропонують знизити тарифи на електроенергію, “якої у нас надлишок”, використовувати для потреб ЖКГ виключно український газ, збільшивши обсяги його видобутку, встановити контроль над відповідністю цін і тарифів якості й обсягу комунальних послуг.

Крім того, КПУ пропонує перевести котельні на тверде паливо, встановити державну монополію і знизити ціни на хліб, а не на зерно, встановити мінімальні кредитні ставки для підприємств реального сектора економіки, зберегти пільги для малозабезпечених верств населення, а також спростити систему надання субсидій.

Як повідомлялося, в меморандумі між Україною і МВФ говориться, що Кабмін має намір поступово підвищувати ціни на газ для населення і теплокомуненерго доти, поки внутрішні ціни на газ та ціни імпорту не досягнуть паритету.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.