Хакери
Хакери зазіхнули на енергетичні об'єкти США

У міністерстві енергетики США виявили, що електромережі країни уразливі для хакерів. Проведене підрозділом міністерства, Національною лабораторією Айдахо, дослідження розкрило безліч “дірок” в системах комп’ютерної безпеки розподільчих компаній.

Як пише газета The Wall Street Journal, кібершпіони з Росії та Китаю вже пильно вивчають підходи до комп’ютерних систем американських енергетиків. Теоретично зломщики можуть завдати величезної шкоди країні, наприклад, викликавши відключення електрики у великих мегаполісах або на стратегічних об’єктах. Неприємним для енергетиків може стати і викрадання важливої інформації.

Експерти виявили, що багато проблем з безпекою мережеві компанії можуть вирішити з мінімальними витратами. Щоб зробити їх комп’ютери менш вразливими, достатньо хоча б встановити оновлення для систем безпеки, а також поміняти паролі на більш складні.

Нагадаємо, нещодавно атаку на комп’ютерні мережі розроблених нею систем управління інфраструктурою (електромережі, метро, авіадиспетчерські служби і т.п.) виявила німецька Siemens. Товариство зараз випустила інструментарій, що усуває вразливості та заявила, що в результаті жоден з її клієнтів не став жертвою хакерів.

“Проблеми з системами Siemens, а також дані від ряду приватних фірм про те, що атакам хакерів піддаються інфраструктурні компанії, вимагають від нас негайної реакції”, – вважає директор Інституту досліджень SANS, що спеціалізується на проблемах комп’ютерної безпеки Алан Паллер. На його думку, влада США повинні всерйоз зайнятися вирішенням цієї проблеми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.