kosmodrom
Росія будує новий космодром

Росія почне здійснювати запуски всіх своїх пілотованих космічних кораблів з космодрому “Східний” в 2018 році, повідомив журналістам у суботу віце-прем’єр РФ Сергій Іванов.

“За три роки до цього з космодрому почнуть здійснюватися запуски ракет носіїв з різними вантажами та супутниками”, – сказав він.

Планується, що перший стартовий комплекс на космодромі “Східний” буде введений в дію в 2015 році. Зараз запуски Росія здійснює з космодрому Байконур у Казахстані.

Іванов розповів, що на місці, де зараз будується космодром, раніше розташовувалася частина РВСП з шахтовими установками. Звідси ж було здійснено чотири комерційних запуску ракет мобільних стовбурів.

“При визначенні місця майбутнього космодрому проектувальники зупинилися саме на цьому майданчику. Вони виходили з того, що поруч проходять Транссибірська залізниця, будувалася автомагістраль Чита – Хабаровськ, і водна артерія Амур“, – додав віце-прем’єр.

Він повідомив, що на будівництво першої черги уряд виділив 24,5 мільярда рублів, незважаючи на кризу. Навколо космодрому буде також створена широка інфраструктура і місто з населенням у 30-40 тисяч осіб.

за матеріалами: РИА НОВОСТИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.