Женева
Женева потрапила в рейтинг найдорожчих країн для забудовників

Швейцарські Цюріх і Женева за підсумками останніх 12 місяців визнано найдорожчими містами у світі для будівництва житлової і комерційної нерухомості.

Про це з посиланням на дані консалтингової компанії EC Harris пише газета The Financial Times.

Як зазначається в матеріалі, будувати нерухомість у Швейцарії майже вдвічі дорожче, ніж в деяких інших європейських країнах. “Це пов’язано з відновленням будівельної галузі країни, завдяки чому стрімко дорожчають як робоча сила, так і будматеріали. Крім того, зростання цін обумовлено високим попитом”, – уточнюється у звіті.

“За загальним обсягом витрат забудовників Швейцарія випередила торішнього лідера – Данію, де відносно невисокі ціни на будматеріали нівелюються необхідністю залучати зарубіжних девелоперів через невелику кількість місцевих забудовників”, – говориться в дослідженні.

Згідно з даними, у Великобританії вартість будівництва на 60% нижча, ніж у Швейцарії. За рік вона впала на 10% і, за прогнозами експертів, буде знижуватися в подальшому”, – наголошується в повідомленні.

“У країнах, що розвиваються, наприклад в Китаї та Індії, вартість будівельних робіт майже вдвічі нижча від середніх європейських показників. Головним чином, це пов’язано з наявністю дешевої робочої сили, а також великим попитом, перш за все, на житло”, – уточнюється в матеріалі.

Як повідомлялося раніше, в I кварталі 2010 року підвищення цін на житло в порівнянні з I кварталом 2009 року спостерігалося в Австралії (19,9%), Ізраїлі (15,9%), Фінляндії (11,2%), Норвегії (10, 8%), Швеції (10,7%), Китаї (Шанхай) (10,6%), Великобританії (8,8%), Новій Зеландії (7,1%), Австрії (4,8%), Люксембурзі ( 4,2%), Швейцарії (3,3%).

За матерiалами:  Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.