судно, суховантаж, корабель
П'яному капітану не вдалось пройти протоку

В пятницю, 13 серпня, у протоці Бель біля берегів Швеції з вини п’яного капітана сів на мілину нідерландський суховантаж Flinterforest, що належить компанії Flinter Shipping B.V., повідомляє “Морской бюллетень”.

П’яним капітаном, на жаль, виявився 44-річний громадянин України. За даними шведської берегової охорони судно сіло на мілину, ідучи на повній швидкості – 12 вузлів. Морське судно, з вантажом папером, під прапором Нідерландів прямувало з Фінляндії до Шотландії. Кількість екіпажу – шість осіб.

У момент аварії капітан був п’яним – концентрація алкоголю у його крові становила 0,4 міліграми на літр. Допустима норма алкоголю в крові 0,1 міліграм на літр. “Небезпечно п’яним” вважається 0,5 міліграм/літр.

Водночас шведська охорона затримала капітана з формулюванням “небезпечно п’яний”, оскільки він вів велике судно через досить вузьку протоку, і це оправдовує їх рішення.

За попередньою інформацією пошкодження корпусу і витоку палива немає. Проте не виключено, що знадобиться часткове перенесення вантажу для виведення судна з мілини.

Видання “Морськой бюллетень” відзначає , що у Європі такі ситуації стають досить часитими, і справа не у тому, що російські чи українські моряки випивають. Через скорочені до мінімума екіпажі, люди досить виснажуюються і працюють у постійному стресі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.