бензин, АЗС, заправка
Експерти: подорожчання бензину у серпні не відбудеться

Прогнозоване на другу половину серпня подорожчання бензину і дизельного палива відкладається на кілька тижнів, вважають експерти науково-технічного центру (НТЦ) “Психея” (Київ).

Згідно з повідомленням центру, середня роздрібна ціна бензину марки А-95 і ДП у період з 20 по 27 серпня по Україні не зміниться і складе 7,61 грн/літр і 6,87 грн/літр відповідно.

“Значно великі обсяги паливного імпорту на тлі падіння нафтових котирувань змінили сформований на початку серпня тренд роздрібних цін. Слабкий ріст був витіснений таким самим слабким зниженням. Якщо настрої на біржах не зміняться, то обіцяні на початку серпня подорожчання буде відкладено й на декілька тижнів”, – зазначено у повідомленні.

До факторів, що стабілізуватимуть ціни на нафтопродукти, експерти відносять: сталий баланс між внутрішнім попитом і пропозицією, значні обсяги імпорту в липні-серпні (близько 340 тис. тонн бензину і 350 тис. тонн дизельного палива), високу конкуренцію між роздрібними операторами через збереження на АЗС групи “Приват” цін на паливо на 2,5-4,5% нижче, ніж в інших мережах.

Згідно з висновками експертів, також протидіятиме підвищенню цін і використання окремими трейдерами схем ввезення нафтопродуктів без сплати ПДВ та акцизного збору.

У той же час, експерти центру відзначають низку чинників, які грають на підвищення вартості нафтопродуктів. Серед них: високі офіційні ціни українських НПЗ, перерахунок яких в роздріб дає значення від 4% (по високооктановому бензину) до 12% (по дизельному паливу) вище виставлених на заправках, високі ціни на імпортне паливо (при перерахуванні в роздріб на 8% вище поточних), значний сезонний попит на дизельне паливо у зв’язку зі збиральної кампанією.

Крім того, грає на підвищення значний обсяг реалізації високооктанового бензину на півдні країни у зв’язку з періодом відпусток, невеликі запаси бензину в резервуарах українських НПЗ (27 тис. тонн), істотне подорожчання метану і пропан-бутану (на 8% за останній місяць), здатне збільшити попит на нафтопродукти з боку власників двопаливних автомобілів.

Джерело Інтерфакс-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.