Шейх Шариф Шейх Ахмед Президент Сомалі
Шейх Шариф Шейх Ахмед Президент Сомалі

Президент Сомалі Шейх Шаріф Шейх Ахмед закликав сьогодні міжнародне співтовариство надати термінову допомогу перехідному уряду країни, що опинився перед обличчям зростаючої загрози з боку бойовиків радикального угрупування “Аш-Шабаб”.

За його словами, “тероризм перетворився на загрозу, яка не має кордонів”, і тому “влада Сомалі знову звертаються з закликом про негайне міжнародної підтримки“.

Разом з тим, він відзначив, що “незважаючи на мізерні ресурси, урядовим силам безпеки вдалося хоробро відстояти стратегічні державні установи”. Глава держави також підкреслив, що йому підкоряються армійські частини вони “мають намір взяти верх над бойовиками”.

Заява президента пролунала після тижня безперервних запеклих боїв у столиці Могадішо, що супроводжувалися неодноразовими спробами “Аш-Шабаб” захопити найважливіші будинки та об’єкти інфраструктури, що все ще знаходяться під контролем уряду і надають йому підтримку від місії Африканського союзу (Аміса). Зокрема, бойовики націлилися на будівлю парламенту, президентський палац і стратегічно важливу магістраль – вулицю Мекка аль-Мукаррама, що зв’язує урядовий квартал міста з міжнародним аеропортом.

Напередодні радикали заявили про рішучість продовжувати бойові дії до тих пір, поки “в урядових військ не закінчаться боєприпаси”, а також про намір у найближчий час захопити Могадішо і створити в Сомалі “чисто ісламську державу”.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.