бензин, АЗС, заправка
Подорожчання бензину варто очікувати у вересні

Середня роздрібна ціна бензину марки А-95 у період з 30 серпня по 5 вересня збільшиться на 0,1% (на 1 коп/літр) і складе 7,62 грн/літр.

Роздрібна середня ціна на дизельне паливо також зросте на 0,1% (на 1 коп/літр) – до 6,88 грн/літр.

«У найближчі дні стабільність не буде порушена, хоча повільний дрейф паливного ринку у бік зростання роздрібних цін відновиться», – відзначають у науково-технічному центрі «Психеї».

При цьому фахівці центру прогнозують подальше здешевлення нафти на світових ринках. Втім, відзначають вони, коливання, пов’язані зі спекулятивними покупками, не дозволять імпортованим в Україну нафтопродуктів істотно подешевшати.

До факторів, що грає на підвищення ціни нафтопродуктів, експерти НТЦ відносять: високі офіційні ціни українських НПЗ, перерахунок яких в роздріб дає значення від 4-6% (по високооктановому бензину) до 12% (по дизельному паливу) вище виставлених на заправках, значний сезонний попит на дизельне паливо у зв’язку з збиральної кампанією, прагнення трейдерів компенсувати менші обсяги продажів у некурортних регіонах.

Крім того, грає на підвищення ціни скорочення, в порівнянні з минулим роком, переробки сировини, істотне подорожчання метану і пропан-бутану (на 6-8% за останній місяць), що здатне збільшити попит на нафтопродукти з боку власників двопаливних автомобілів.

У той же час, фахівці відзначають низку чинників, стабілізуючих вартість нафтопродуктів. Серед них: сталий баланс між внутрішнім попитом і пропозицією, значні обсяги імпорту в липні-серпні (близько 400 тис. тонн бензину і 420 тис. тонн дизельного палива), високу конкуренцію між роздрібними операторами через збереження на АЗС групи «Приват» цін на паливо на 2,5-4,5% нижче, ніж в інших мережах.

Згідно з висновками експертів, протидіє зростанню цін і використання окремими трейдерами схем ввезення нафтопродуктів без сплати ПДВ та акцизного збору.

Джерело Контракти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.