бактерії
Планеті загрожує стійка до антибіотиків бактерія

Нову бактерію, стійку практично до всіх антибіотиків, виявили вчені Великобританії, повідомляє NTD. Її виявили у британських туристів, які їздили до Індії в пошуках недорогого медичного або косметичного обслуговування.

Дослідники також кажуть, що подібну бактерію виявили у жителів кількох азіатських країн, включаючи Бангладеш, Індію та Пакистан.

За словами вчених, причиною стійкості бактерій став особливий ген NDM-1, який здатний передаватися від однієї бактерії до іншої. Бактерії, що має такий ген,не страшний практично жоден антибіотик, включаючи найсильніший їхній клас – карбапенем.

«Ми тут бачимо не розповсюдження однієї стійкої бактерії, а скоріше, поширення стійкості між бактеріями. Відбувається поширення стійкості; інфекції, викликані цими бактеріями, все складніше вилікувати. Зазвичай залишаються один або два активних антибіотика, але наші запаси практично вичерпані», – говорить професор Девід Лівермор.

Дослідники вважають, що поширенню нової бактерії найбільше сприяють туристи, які їздять до країн Азії з метою отримати дешеве медичне або косметичне обслуговування.

Вчені говорять, що дослідження необхідно починати якомога швидше. «Найстрашніше, якщо ми це проігноруємо, тоді стійкість почне розповсюджуватися між бактеріями у Великобританії. Тобто з’явиться все більше і більше випадків розповсюдження стійкості між бактеріями й розповсюдження стійких бактерій між пацієнтами. Ось тоді ми дійсно потрапимо в біду», – попереджає Девід Лівермор.

Основною причиною отримання бактеріями стійкості вчені називають винахід нових видів антибіотиків. Так, у 40-х роках минулого століття, відразу після винаходу пеніциліну, бактерії почали мутувати.

Джерело: NTD

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.