Зерно
Російське зерно не для експорту

З 15 серпня Росія запроваджує тимчасову заборону на експорт зерна. Через цю новину ціна ф’ючерса на пшеницю на Чиказькій біржі досягла 23-місячного максимуму.

З наступного тижня російська влада запроваджує тимчасову заборону на експорт зерна. До такого вимушеного кроку Москва вдалася у зв’язку з посухою і пожежами.

“Вважаю за доцільне ввести тимчасову заборону на експорт з території Росії зернових та інших сільгосптоварів, похідних із зерна”, – заявив прем’єр-міністр Володимир Путін.

Одне з найважливіших завдань уряду, за його словами, не допустити зростання внутрішніх цін на харчі. Прес-секретар прем’єра Дмитро Пєсков уточнив, що заборона на експорт триватиме з 15 серпня по 31 грудня.

Заява Путіна викликало різке подорожчання зерна на світових ринках. Ціна ф’ючерса на пшеницю на Чиказькій сировинній біржі в четвер досягла 23-місячного максимуму – 7,85 долара за бушель, підскочивши на 0,6 долара в порівнянні з показником закриття в середу.

Європейські трейдери вважають, що рішення Путіна може перемішати всі карти на світовому ринку і викликати серйозні наслідки.

Через спекотну і посушливу погоду, яка встановилася на значній території європейської частини Росії, прогнози на врожай знизилися. Масштабні пожежі та загибель врожаю принесли сільському господарству мільярдні збитки. Експерти прогнозують, що Росія в цьому році зможе експортувати на 30-50% менше пшениці, ніж у минулому.

Уряд РФ пообіцяв сільгоспвиробникам, які постраждали від посухи, фінансову допомогу, загальний обсяг якої становитиме 35 мільярдів рублів. Кошти будуть виділені в два етапи – у серпні і в жовтні-листопаді. З цієї суми 10 мільярдів рублів становитиме “пряма безоплатна допомога у вигляді дотацій”, залишок – трирічні пільгові кредити, на які підприємства зможуть закупити насіння і вирішити поточні проблеми.

Джерело: ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.