nvidia
суперкомп'ютери для Пентагону

Корпорація Nvidia отримала від Управління перспективних дослідницьких проектів Пентагону (DARPA) грант у 25 мільйонів доларів на розробку суперкомп’ютерів, заснованих на графічних чіпах. Про це говориться в повідомленні самої Nvidia.

Проект, яким також займуться корпорація Cray, Національна лабораторія в Оук-Рідж і шість найбільших університетів США, розрахований на чотири роки. Результатом досліджень має стати створення суперкомп’ютерів, в тисячу разів перевершить продуктивность сучасного. Їх пікова обчислювальна потужність досягне ексафлопса (1018 операцій в секунду), в той час як зараз продуктивність найшвидших систем наближається до двох петафлопс (1015 операцій в секунду).

Вчені й інженери розроблять як апаратну, так і програмну частину комп’ютерів. Передбачається, що нові системи будуть не тільки продуктивніші, але і набагато надійніші і гнучкіші в програмуванні, ніж старі.

Окрім групи дослідників, які координує Nvidia та перелічених вище інститутів, DARPA вибрало на розробку високопродуктивних систем ще три інших. Прототипи суперкомп’ютерів будуть показані до 2018 року.

за матеріалами: lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.