Пенсіонери
Німеччина подовжує вік пенсіонерів

У Німеччині хочуть підвищити пенсійний вік до 70 років.

Провідні німецькі експерти-економісти запропонували підвищити термін виходу на пенсію до 70 років, повідомляє Reuters. За словами глави німецького інституту економіки (IW) Міхаеля Хютера, з врахуванням збільшення тривалості життя і зменшення чисельності населення пенсія із 70 років повинна розглядатися як реальна перспектива.

Хютера підтримав глава інституту економічних досліджень (DIW) Клаус Циммерман, який зазначив, що зростання тривалості життя і зменшення населення незабаром ляже непосильним тягарем на систему пенсійного забезпечення. “Поступове підвищення пенсійного віку до 70 років є найгуманнішим, що можна зробити, аби впоратися із майбутніми викликами”, – зазначив він.

Уряд зі свого боку має намір дотримуватися закону, прийнятого ще попереднім урядом великої коаліції із консерваторів і соціал-демократів, який передбачає поступове підвищення пенсійного віку року з 65 до 67 років в період з 2012 до 2029 рік. Тим часом представники СДПН, що раніше голосували за цей закон, тепер, знаходячись в опозиції, сумніваються в його необхідності.

Голова СДПН Зігмар Габріель зазначив, що вихід на пенсію із 67 років виправданий лише тоді, коли ринок праці готовий прийняти літніх людей; інакше введення відповідного закону необхідно відкласти. Член фракції соціал-демократів в бундестагу Олаф Шольц заявив в інтерв’ю Tagesschau, що перш ніж збільшувати пенсійний вік, необхідно вирішити питання з тими, хто вже в п’ятдесят з гаком років втрачає роботу і через вік не має шансів нікуди влаштуватися.

За матеріалами finance.ua, Лента.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.