інфляція, графік
НБУ: інфляція у 2010 році буде менше 10%

Виконавчий директор з економічних питань Національного банку України (НБУ) Ігор Шумило прогнозує, що базова інфляція в II півріччі 2010 р. може скласти менше 10%. Про це він заявив під час прес-конференції.

І.Шумило відзначив, що в даний момент очікування НБУ щодо базової інфляції складають 8-10% до кінця поточного року. «На наш погляд цьому сприятиме, зокрема і те, що сьогодні відбувається в плані депозитів населення, які збільшуються», – сказав він.

За його словами, є всі підстави для того, щоб утримувати інфляцію в 2010 р. на рівні до 12%. «І на цій підставі навіть з урахуванням підвищення цін наступного року можна вийти в середній перспективі на інфляцію 5-7%, а надалі – на рівень 5%»,  – сказав І.Шумило.

Що стосується ВВП, то НБУ прогнозує зростання ВВП в 2010 р. на рівні не менше 4%. І.Шумило зазначив, що за 7 місяців країна має близько 5% зростання ВВП. За його словами, це означає, якщо не відбудеться якихось негативних явищ, в першу чергу на ринках сировини і в світовій економіці, то є всі підстави вважати, що урядовий прогноз росту ВВП в 3,7% буде перевищений.

Раніше І.Шумило заявляв, що на 5-6% інфляції, закладеної в проекті програми економічних реформ Президента України Віктора Януковича, вийти можна вже в кінці 2012 р. Разом з цим представник банку визнав, що НБУ буде непросто утримати інфляцію, враховуючи, зокрема, структуру емісії, в якій значну частину займають державні цінні папери і рефінансування банків на період більше 1 року.

Мінекономіки України прогнозує інфляцію в 2010 р. на рівні 12%, повідомив раніше директор департаменту цінової політики і цінового регулювання Мінекономіки Олександр Савицький. За його словами, в серпні 2010 р. Мінекономіки чекає дефляцію, проте не виключає і можливості «незначної інфляції». Він відзначив, що у вересні-жовтні 2010 р. Мінекономіки прогнозує інфляцію на рівні 2-2,5% у зв’язку з підвищенням тарифів на ЖКП.

Відзначимо, 1 липня ц.р. старший економіст представництва Світового банку (СБ) в Україні Руслан Піонтковський заявив, що інфляція в Україні в 2010 р. складе 11,9%.

Раніше, 20 травня ц.р., Верховна Рада прийняла проект закону про державну програму економічного і соціального розвитку України на 2010 р. Згідно з програмою, інфляція в 2010 р. в середньому до попереднього року прогнозується на рівні 12,2%, грудень до грудня попереднього року – 13,1%. В той же час, згідно з підписаним 29 квітня Президентом України В.Януковичем законом “Про держбюджет України на 2010 р.”, рівень інфляції складе 9,7%.

Інфляція в 2009 р. в Україні склала 15,9%, в 2008 р. – 22,3%, в 2007 р. – 16,6%.

Джерело РБК-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.