СНІД
СНІД

Американські вчені пророкують прорив у створенні вакцини від СНІДу. Після 30 років безуспішних спроб створити противірусний препарат їм вдалося виявити антитіла, що блокують поширення в організмі більше 90% різновидів вірусу імунодефіциту людини.

Судячи по двох публікаціях в останньому номері журналу “Сайнс”, американським ученим в останні місяці, здається, посміхнувся успіх. Вони зуміли виявити в крові зараженого ВІЛ-інфекцією афроамериканця антитіла, що блокують поширення в організмі більше 90 відсотків різновидів вірусу СНІДу. Мало того, вони відкрили механізм дії цих антитіл. Про масштаб удачі і обсяги робіт можна судити з того, що ученим необхідно було проаналізувати 25 мільйонів клітин, щоб виділити 12, що ворибляють антитіла, здатні блокувати вірус СНІДу.

Професор медицини в США Даниїл Голубєв прокоментував досягнення колег, відзначивш, що: “Отримані дані дозволяють намітити принаймні два шляхи входження цих результатів у клінічну практику. По-перше, за допомогою модифікованого глікопротеїну-120 можна виловлювати антитіла такого роду в організмі людини або, точніше, клітини, які продукують такі антитіла, і використовувати такі антитіла з метою лікування вже хворої людини. Але шлях цей дорогий і малоефективний. Є й інший шлях – навчитися робити так, щоб будь-який організм синтезував такого роду антитіла в результаті вакцинації. Ось це завдання, хоча воно й більш складна, обіцяє колосальні успіхи.”

А поки що залишається лише чекати на більш швидкі успіхи вчених.

За метеріалами: Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.