долар
на одному доларі пропонують розмістити портрет Обами

Невдовзі на однодоларовій купюрі може з’явитися зображення нинішнього президента США Барака Обами.

Такі ідеї є в учасників дизайнерського конкурсу Dollar Rede$ign Project з оновлення зовнішнього вигляду американських банкнот.

На думку організаторів конкурсу, редизайн доларів США необхідний мінімум тому, що одноманітний вигляд банкнот негативно позначається на фінансовій системі країни та іміджі США у світі. Голосування за запропонованими варіантами робіт – відкрите.

Підсумки конкурсу будуть підведені 30 вересня 2010 року. Поки ж більше всього голосів набрав проект британсько-американської дизайн-студії Dowling Duncan. Дизайнери студії взялися за однодоларову купюру. Вони вважають, що Джордж Вашингтон затримався на банкноті. Замість нього пропонується помістити на однодоларовий папірець Барака Обаму, на підставі того, що він перший президент-афроамериканець.

Запропонований студією дизайн інших купюр має таке значення: 5 доларів позначають п’ять найбільших індіанських племен – черокі, навахо, сіу, чіппева і чокто; 10 доларів символізують десять поправок до конституції США, так званий “білль про права”; “двадцятка” означає досягнення США у ХХ столітті; 50 доларів означають всі 50 штатів. А стодоларова купюра віддана під портрет ще одного президента – Франкліна Делано Рузвельта. Перші 100 днів його правління були відзначені безліччю сприятливих для країни реформ і рішень.

Але надія на те, що дизайн доларів зміниться – мінімальна. Це відзначає і сайт організаторів конкурсу: міністерство фінансів США поки не бачить сенсу відходити від звичного дизайну, вважаючи за краще змінювати лише деякі деталі і не чіпати основу. Це ще раз продемонструвала презентація 100 доларів нового зразка в квітні 2010 року.

за матеріалами: TCH.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.