горілка
Горілка подорожчає з 1 вересня

Держконцерн “Укрспирт” планує в чергове підвищити відпускну ціну спирту. З 1 вересня його вартість збільшиться майже на 30% – до 105 грн/дал.

Він пояснив підвищення ціни подорожчанням сировини та енергоносіїв, пише “Комерсант-Україна” з посиланням на слова голови концерну Ігоря Сухоносова.

“У собівартості спирту енергетична і сировинна складові займають 92%, а 8% – це транспортні витрати і заробітна плата. Рентабельність заводів при цьому – 5-7%”, – сказав Сухоносов.

Відзначимо, це буде вже третій і найбільший стрибок ціни з початку року – на 29,6%, з 81 грн/дал до 105 грн/дал. За підрахунками учасників ринку, ціна пляшки горілки ємністю 0,5 л незабаром підвищиться в роздробі на 2-3 грн.

Незважаючи на те, що в липні-серпні ціна зернових піднялася більш ніж на 20%, а природний газ для промисловості з 1 серпня подорожчав на 9,8%, виробники вважають підвищення цін на спирт необґрунтованим і звинувачують “Укрспирт” у монополізмі. При цьому вони висувають вимогу поліпшити якість продукції.

“Якість спирту не змінюється, ніхто не проводить модернізацію”, – сказав один з учасників горілчаного ринку.

У свою чергу Сухоносов відзначає, що спирт відповідає держстандарту, тому є якісним.

Тим часом, віце-президент Української торгово-промислової конфедерації В’ячеслав Сокерчак заявив, що виробники повинні через Антимонопольний комітет з’ясувати обґрунтованість підвищення цін.

“Логічно звернутися в Антимонопольний комітет, тому що раніше ціни встановлювали спиртзаводи, а зараз їх диктує центр”, – підкреслив він.

За матеріалами Коммерсант-Україна, Контакти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.