office
рейтинги зростання ставок офісної оренди в Європі

Москва за підсумками другого кварталу 2010 року зайняла друге місце серед європейських міст за темпами зростання максимальних орендних ставок на офісні приміщення. В огляді компанії Jones Lang LaSalle говориться, що з червня 2009 року найм елітних столичних офісів подорожчав на 14,3 відсотка до 653 євро за квадратний метр.

Перше місце зайняв Брюссель, де зростання ставок за рік (з червня по червень) склав 17 відсотків (до 310 євро за “квадрат”). Третю позицію посів Лондон (район Вест-Енд). Орендувати квадратний метр у престижному офісі тут можна за 1118 євро (зростання на 13,3 відсотка).

Найбільш значне падіння зафіксоване в Санкт-Петербурзі, де оренда висококласної офісної нерухомості подешевшала за рік на 28,6 відсотка до 408 євро за “квадрат”. На другому місці виявився Дублін – тут падіння склало 22,2 відсотка (до 377 євро за квадратний метр). В Афінах відзначено зниження ставок на 11,7 відсотка до 318 євро за “квадрат”.

У травні консалтингова компанія CB Richard Ellis повідомляла, що Москва посіла п’яте місце в рейтингу зі 176 міст світу за вартістю оренди елітної офісної нерухомості. Згідно з дослідженням, вартість оренди квадратного метра в престижному бізнес-центрі на той момент складала 1346 доларів.

Перше місце в рейтингу займав лондонський район Вест-Енд, в якому річна ставка оренди офісів досягає 1969 доларів за квадратний метр. На другому місці опинився Гонконг зі ставкою оренди в розмірі 1649 доларів за “квадрат” у рік. На третій позиції розташовувався Токіо (район Inner Central), де приміщення можна зняти за ціною 1549 доларів за квадратний метр. Четверте місце займав Мумбаї – 1353 долара за “квадрат”.

за матеріалами: lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.