долар, гроші
Україна ще напозичається

Україна як і раніше зберігає наміри розмістити єврооблігації в 2010 році. Про це повідомив міністр фінансів Федір Ярошенко.

“Ми вивчаємо ситуацію, готуємо матеріали для того, щоб прийняти рішення про розміщення на засіданні Кабінету міністрів”, – сказав він.

Ярошенко допустив, що за наявності сприятливої кон’юнктури розміщення може відбутися вже у вересні.

Як повідомлялося, Україна на початку червня отримала від російського банку ВТБ $2 млрд як кредит перед розміщенням суверенних євробондів і отриманням першого траншу кредиту МВФ.

Передбачалося, що обсяг випуску 10-річних євробондів складе також 2 млрд. доларів.

Однак після проведення road show в першій половині липня український Мінфін повідомив, що вирішив не розміщувати євробонди, враховуючи існуючі джерела фінансування і стан ліквідності.

Організаторами зустрічей з інвесторами виступили “ВТБ Капітал”, JP Morgan і Morgan Stanley.

Наприкінці липня Україна отримала від МВФ $1,9 млрд. першого траншу в рамках нової 29-місячної програми stand by загальним обсягом $15,15 млрд.

В оприлюднених на початку серпня матеріалах МВФ вказувалося, що в третьому кварталі Україна планує здійснити розміщення єврооблігацій на $1,3 млрд., а в четвертому кварталі погасити бріджевий кредит у розмірі $2 млрд.

Однак віце-прем’єр Сергій Тігіпко пізніше повідомив, що умови угоди з ВТБ досить привабливі, тому у разі відсутності кращих умов на ринку Україна може пролонгувати кредит російського банку.

За матеріалами Інтерфакс-Україна, УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.