Марія Шарапова
Марія Шарапова

Марія Шарапова відвідала рідні місця своїх батьків в Білорусі.

Своїми враженнями від поїздки вона поділилася з пресою.

Про Гомелі

– В останній раз я була тут десять років тому. Місто як і раніше дуже гарне і чистий. Я це помітила, коли їхала з аеропорту, коли була в тій частині міста, де жили батьки. Впізнавала парки у якими колись гуляла разом з батьками. Хоча я народилася в Росії, але в 1986 році мама вже вагітна мною ще жила в Гомелі.

Про проекти

– У 2008 році ми почали розвивати проекти в області медицини та освіти. Наступний етап – будемо допомагати розвитку спорту в регіоні. На це буде виділено 250 тисяч доларів. Спорт – головна частина мого життя. Ми хотіли почати зі спортивних проектів, але вони, на жаль, забирають дуже багато часу і сил. Довелося почекати. Але я б хотіла, щоб діти вели активний здоровий спосіб життя, і ми їм у цьому допоможемо. Гроші будуть виділені не тільки на теніс, але і на розвиток інших видів спорту – на хокей, фігурне катання …

Про емоції на корті

– Думаю, це інстинкт. Теніс – важка робота. І коли її виконуєш, хочеться виграти, звідси емоції. Кажете, передалося від батька? Мені здається, це йому від мене передалося!

Про національну приналежність

– Мої батьки – білоруси. У свідоцтві про народження записано, що я також білоруска. Але я народилася в Росії. Там же провела дитинство. Тому я – росіянка. Однак тут жили мої батьки. Тому коли приїжджаю сюди, відчуваю себе частиною цього міста.

Про тенісі

– Теніс – моє життя. Коли мені було 7 років, мої батьки вирішили, що заради тенісу варто переїхати до Америки. Це було важке рішення. Мама не могла з нами їхати: віза була тільки в мене й батька. На якийсь час я навіть залишилася одна. Але завдяки батькам я отримала шанс займатися тенісом. Без їхньої допомоги у мене б нічого не вийшло.

Про двоюрідну сестрі

– Моя двоюрідна сестра Даша Шарапова також живе у Флориді і займається тенісом. Бере участь в юніорських турнірах, навіть в Європу приїжджала. На відміну від мене, вона народилася в Гомелі.

Про відпочинок

– Заняття тенісом віднімають дуже багато сил. Два дні тому я зіграла останній матч і приїхала сюди. Після цього, може бути, відпочину день-другий, поспілкуюся з кимось із друзів. І потім знову на корт, тренуватися. Така тенісна життя.

Про бабусю

– Бабуся в лікарні. Нещодавно їй зробили операцію, але зараз ніби все добре. Я її не бачила декілька років, була дуже рада зустрічі. Ми з татом їй, звичайно, допомагаємо. Чим? Тарілки вчора помили.

Про Вімблдоні

– У цьому році королева Великобританії вперше за 33 року відвідала Віблдонскій турнір. Я дуже хотіла з нею зустрітися, але вона була лише на чоловічий зустрічі, яка йшла паралельно з моєю. Але якщо б у мене був вибір – зустрітися з Королевою або виграти програний мною матч, я б вибрала друге. Вімблдон – мій улюблений турнір. Там приголомшлива атмосфера і традиції. Можливо, я так говорю тому, що виграла його в 17 років. Я ще не перемагала на Ролан Гарросі, але, відверто кажучи, замість цього я б вважала за краще ще раз виграти Вімблдон.

Про враження від поїздки

– Головне для мене було побачити все на власні очі. Я хотіла приїхати в Гомель два роки тому, але тоді у мене була травма. Правда, якщо б я приїхала тоді, то нічого б не побачила. А зараз я бачу прогрес, бачу результат, бачу, як використовуються кошти. У Чечерсьу зустрічалася з дітьми, вони співали для мене, танцювали, дарували свої малюнки. Це чудово. Це головне враження від поїздки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.