lukoil
Лукойл викупив свої акції у ConocoPhillips

“Лукойл” викупив 7,6 відсотка власних акцій в американської ConocoPhillips. Про це повідомляє “Інтерфакс”.

У липні 2010 року стало відомо, що ConocoPhillips продасть “Лукойлу” пакет його акцій в 7,6 відсотка за 3,44 мільярда доларів. Цей пакет складає 40 відсотків від всієї частки американців в “Лукойлі”. Передбачається, що решта 11,6 відсотка “Лукойл” може придбати до 26 вересня. Частка, що залишиться, буде або реалізована ConocoPhillips на відкритому ринку, або знову-таки продана “Лукойлу” до кінця 2011 року.

Російські ЗМІ раніше повідомляли, що “Лукойл” почав переговори з пулом російських банків, щоб повністю викупити пакет власних акцій в ConocoPhillips. Газета “РБК daily” стверджувала, що співвласник нафтотрейдера Gunvor Геннадій Тимченко і китайські інвестори пропонували “Лукойлу” викупити його акції, але менеджмент нафтової компанії вирішив зробити це самостійно.

“Лукойл”, заснований в 1991 році, є найбільшою приватною нафтовою компанією Росії. За даними на вересень минулого року, більше 20 відсотків акцій “Лукойлу” належали президенту компанії Вагіту Алекперову, а ще 9,25 відсотка акцій – віце-президентові компанії Леоніду Федуну.

ConocoPhillips працює в Росії з 1990 року, і з того часу інвестувала в російську економіку 11 мільярдів доларів. З них 7,5 мільярда були витрачені на покупку акцій “Лукойлу” у 2004-2006 роках.

за матеріалами: Лента.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.