Дмитро Медведєв, Олександр Лукашенко
Дмитро Медведєв та Олександр Лукашенко

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що його країна може продавати Росії продовольчі товари, а натомість отримувати вуглеводні.

На думку білоруського лідера, в такому випадку обидві країни опиняться у виграші. «Треба допомогти нашим друзям в Росії, вони платять, у них достатньо нафти, газу, і ми готові міняти», – заявив він.

Лукашенко відзначив, що в умовах браку сільськогосподарської продукції і зростання цін на світових ринках, потрібно витягти максимум прибутку з експорту. «У нас немає нафти і газу, нам кожен рік піднімають на це ціни. Будь ласка, ми теж продаємо і хочемо з урахуванням зростання цін на вуглеводневу сировину та інші складові собівартості отримати своє щастя в ціні», – сказав президент Білорусі.

Треба допомогти нашим друзям в Росії, вони платять, у них достатньо нафти, газу, і ми готові міняти “- Лукашенко

За його словами, зараз Мінську потрібно реалізувати молоко та м’ясо, а комбікорми і борошно варто продавати в обмежених кількостях. Торгувати ж зерном Білорусь буде лише у виняткових випадках.

Раніше міністр сільського господарства і продовольства Білорусі Михайло Русявий повідомив, що його країна розраховує в цьому році зібрати 7 млн тонн зернових без урахування кукурудзи. За його словами, з Воронезької і Рязанської областей РФ, а також з Татарстану вже надійшли запити на білоруські корми, комбікорми та картопля.

Як відомо, з-за аномальної спеки та посухи Росія цього року зможе зібрати близько 60 млн тонн зернових проти 90 млн тонн роком раніше. При цьому врожай буряків та картоплі може скоротитися на третину.

Нагадаємо, 5 серпня уряд РФ ухвалив рішення заборонити експорт зернових до 31 грудня. Обмежувальні заходи набудуть чинності 15 серпня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.