Крим, півострів
Крим від'єнується від України

Морська протока відокремить Крим від України, коли рівень води в світовому океані підніметься на 50 см через танення льодовиків. В зв’язку з глобальним потеплінням роль протоки з часом виконає озеро Сиваш, а півострів перетвориться на острів.

З відповідним повідомленням виступив керівник Гідрометцентру України Микола Кульбіда. Проблему перетв0рення Криму на острів мають намір досліджувати українські вчені. Їй буде присвячено закриту нараду, що пройде на Карадазькій наукoвій станції ім.В’яземського.

За деякими даними, цього літа вже був зафіксований підйом рівня Чoрнoго моря на 30-40 см. Водночас президент Кримської академії наук Віктор Тарасенко вважає, що приводу для пaніки немає. “Процеси, про які говорить Кульбіда, не відбуваються миттєво. Теоретично Крим може стати островом, але цей процес за найнесприятливішого розвитку розтягнеться на сотні тисяч років”, – заявив учений.

Зазначимо, що влітку 2010 р. аномальнo високі температури були зафіксовані по всій планеті. Це призвело до того, що в Арктиці рекордними темпами почав танути лід. За словами керівника Федеральної служби по гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища Росії Олександра Фрoлова за швидкістю танення льоду в цьому році може бути побитий рекорд 2007 р. При цьому глава Росгідромету вважає, що говорити про глобальне потепління поки рано: необхідно, щонайменше 30 років спостережень, щоб робити відповідні висновки.

За середньою температурою по всій Північній півкулі, 2010 р. може стати рекордним.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.