Василь Джарти

Найближчим часом російська стане регіональною мовою Криму.

Про це заявив прем’єр автономії Василь Джарти в інтерв’ю газеті “Известия”. “Думаю, ми прийдемо до того, що російська стане регіональною мовою Криму. Вона тут вже мала цей статус, його пора повернути. Питання буде вирішене найближчим часом”, – підкреслив він. “Ми повинні навчати дітей у тих закладах, які дадуть можливість їм розвиватися далі. Українська чи російська – справа вибору батьків”, – заявив Джарти.

Крім того, на питання, яким чином буде розширена автономія Криму, він зазначив: “Верховна рада Криму одержить не тільки представницькі функції, але й право законодавчої ініціативи”. “Зараз вона не може розробляти закони, за якими Крим має розвиватися. Ми зміцнимо повноваження Ради міністрів півострова, розподілимо функції між усіма гілками влади”, – зазначив прем`єр Криму. “Політикани розповідають, що така самостійність небезпечна. Але коли повноваження не обумовлені і заходять одне на інше, виходить маленький бардачок, який тут і влаштовувала попередня влада”, – вважає він.

“Щоб досягти всіх наших амбітних цілей, потрібно прийняти закон про Крим. Він пропише те, що не обумовлено в Конституції. Повинні бути визначені повноваження структур, джерела фінансування проектів, відповідальні особи”, – сказав Джарти. Говорячи про можливі результати місцевих виборів у Криму, він заявив: “На першому місці, і в цьому немає сумніву, – Партія регіонів.

На другому – “Сильна Україна” віце-прем’єра Сергія Тігіпка. На третьому – комуністи. “Російський блок” в групу лідерів не входить”. Коментуючи заяву президента Чечні Рамзана Кадирова про те, що ваххабізм тепер йде не з Чечні в Крим, а навпаки, Джарти сказав: “Наше завдання – будь-якою ціною зберігати мир. Є спецслужби, які займаються цими питаннями, але нічого тривожного вони мені не доповідали” .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.