Комуністична партія погрожує масовими акціями протесту, якщо уряд погодиться з вимогами Міжнародного валютного фонду щодо підвищення пенсійного віку для жінок.

Про це Gazeta.ua заявив один з лідерів КПУ Олександр Голуб.

“Ми виступаємо категорично проти збільшення пенсійного віку. Реально за останні роки тривалість життя в Україні значно зменшилась. За цих умов, фактично буде ситуація, коли держава не буде виплачувати пенсії, бо значна частина людей, особливо чоловіків, не доживатимуть до неї”, – зазначив він.

Комуністи вважають, що це соціально несправедливо.

“Знаємо сьогоднішній рівень медичного обслуговування, рівень забезпечення необхідними продуктами харчування, побут людей. За цих умов підвищення пенсійного віку є прихованим геноцидом власного населення. Позиції уряду з даного питання вважаємо капітуляцією перед МВФ, який таким чином намагається впливати не тільки на економічну, але й на політичну ситуацію у нашій країні”,- заявив нардеп.

Голуб поскаржився, що чисельність фракції не дозволяє реально впливати на прийняття важливих питань всередині коаліції, і у випадку прийняття рішення про підвищення пенсійного віку обіцяє масові акції протесту.

“Ми розуміємо, що члени коаліції будуть нести відповідальність за подібний крок, ми досить рішуче й принципово проти цього виступаємо. І, якщо це буде, ми будемо проводити акції протесту і піднімати людей проти цього питання і таких кроків уряду”, – заявив нардеп.

Україна має намір до кінця вересня 2010 року внести законопроект з метою введення його в дію до кінця 2010 року, в якому передбачити поступове зібльшення пенсійного віку для жінок до рівня чоловіків, – з 55 до 60 років, додаючи шість місяців щорічно з 2010 року. Хоча в уряді казали про зворотні наміри.

Для прикладу, середня тривалість життя у Греції – 78,9 років, в Іспанії та Німеччині 78,4 і 79,2 роки відповідно, у Франції 79,3 роки. Водночас, середня тривалість життя людей в Україні становить 68 років, зокрема жінок – 73 роки, чоловіків – 63 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.