заставна квартира, іпотека, банк, кредит
КМУ хоче заборонити банкам забирати заставні квартири

Кабмін має намір заборонити банкам виселяти проблемних позичальників з заставних квартир. Відповідний пункт передбачений у новій редакції закону «Про захист прав кредитора».

Кабінет міністрів України запропонував внести правки до законопроекту «Про внесення змін до деяких законів (про захист прав кредиторів)». Уряд пішов на такий крок з метою захистити позичальників від апетитів кредиторів, повідомляють Экономические известия.

Раніше, розроблені Асоціацією українських банків норми дозволяли позасудове виселення прописаних у квартирах та інших приміщеннях позичальників, які передали своє майно в заставу за кредитом. Кабмін цю норму усунув. Таким чином, банки не зможуть без рішення суду виселяти позичальників з іпотечних квартир, а також вилучати іншу заставну нерухомість у позичальників без рішення суду.

Крім цього, для проблемного позичальника прописали процедуру реструктуризації заборгованості і збільшили термін погашення кредиту до 60 днів, якщо позичальник отримав від банку вимогу про погашення кредиту.

Разом з тим, проект доповнили змінами до Кримінального кодексу в частині притягнення до кримінальної відповідальності за шахрайство з фінансовими ресурсами не тільки фізичних осіб-підприємців, а й пересічних громадян. Крім цього, планується ввести кримінальну відповідальність за розтрату, відчуження, приховування, знищення, пошкодження та підміну.

Зазначимо, обсяг проблемної заборгованості позичальників перед банками становить близько 80 млрд грн. При цьому фізичні особи повинні банкам близько 10 млрд грн.

За матеріалами SV-Development

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.