Аеропорт "Малпенса", Італія, Мілан
Аеропорт "Малпенса", Мілан

Італійка Чезіра Тон (Cesira Ton) ось уже п’ять років живе в міланському міжнародному аеропорту Малпенса (Malpensa), оскільки через бюрократичні перешкоди ніяк не може вирушити на Маврикій, де її очікує численна родина, повідомили в п’ятницю місцеві ЗМІ.

По суті справи, в Мілані повторюється сюжет знаменитого фільму Стівена Спілберга «Термінал», головну роль в якому блискуче зіграв Том Хенкс. Але на відміну від біженця Віктора Наворскі, батьківщина якого зникла з політичної карти Східної Європи, 71-річна уродженка північноіталійського міста Падуї чудово знає, куди їй треба їхати – в Маврикій. Там на неї чекають чоловік, двоє дорослих синів і онуки, з якими вона щодня розмовляє по телефону.

В іншому життя Чезіри практично повторює фільм Спілберга. Вона спить на лавках для пасажирів, вмивається в громадському туалеті, харчується піцою, яку їй дарують друзі з барів і ресторанчиків аеропорту, і збирає залишені багажні візки, щоб отримати декілька євро. Крім того, вона завжди готова допомогти розгублений пасажирам і складає вірші.

Повернутися на Маврикій італійка, яка разом з усією родиною перебралася в цю острівну державу в Індійському океані близько двадцяти років тому, не може за рішенням влади Маврикія, яка видала указ про виселення Чезіри. Причина такого рішення невідома, але зворотна дорога на Маврикій для італійки, схоже, закрита. Звернення поліцейських властей Малпенси в посольство і консульство острівної держави поки не дали ніяких результатів.

Чезіре вже не раз пропонували роботу й житло в Італії, але вона навідріз відмовляється покинути аеропорт, ймовірно, розуміючи, що це її остання надія на повернення до сім’ї.

Єдиною втіхою для літньої жінки може стати той факт, що про її дивовижну історію незабаром буде знято документальний фільм. Тим не менше, Чезіра не сумує. «Я не зробила нічого поганого і сподіваюся на щасливий кінець», – говорить вона.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.