розстріляв, пістолет
Інваліда "дістало" життя в Росії

У Нижньому Тагілі 50-річний інвалід розстріляв з мисливської рушниці двох чиновників місцевого фонду соціального страхування, після чого застрелився. Приводом стала образа, що накопичився в результаті багаторічного позову за перерахунок пенсії. У передсмертній записці інвалід жалкував, що не зможе вбити інших винуватців своїх нещасть.

Справжню бійню влаштував у вівторок, 24 серпня, вранці житель Нижнього Тагілу Сергій Рудаков в місцевому відділенні Фонду соціального страхування Росії. Як повідомили ГУВС Свердловської області, о 8.40 чоловік, у якого була ампутована ліва рука, з’явився в одну з філій фонду. Потрапивши на прийом до юриста установи, відвідувач зажадав від чиновника пояснень: чому щомісячна виплата по інвалідності була скорочена в чотири рази. Втім, відповіді 50-річний інвалід чекати не став.

Однією рукою він дістав з Баула мисливську рушницю «Сайга» і вистрілив співробітникові фонду в голову. 70-річний чоловік загинув на місці.

Рудаков вийшов з кабінету і рушив по коридору. Дійшовши до приймальні керівництва, він кількома пострілами прострілив двері, після чого вистрілив у груди директору установи 49-річної Олени Скулкіной. Постріл виявився смертельним: через півтори години Скулкіна померла в місцевій лікарні.

Після цього Рудаков відійшов в кінець коридору, приставив рушницю прикладом до стіни і вистрілив собі в груди. Від отриманого поранення інвалід помер до приїзду «швидкої допомоги». Випадкові свідки не постраждали.

Прибулі майже відразу після розв’язки міліціонери в сумці Рудакова поруч з протезом руки знайшли передсмертний лист, що пояснює його вчинок.

На 5 сторінках тексту стрілок пояснював, що він пережив з 1991 року, коли, працюючи вахтовим в Якутії, став інвалідом. Після травматичної ампутації лівої руки до ліктя 30-річний чоловік отримав мізерну допомогу по інвалідності. Суму в 7,5 тис. рублів він намагався індексувати на протягом півтора десятків років. Лише на початку серпня 2010 Рудаков через суд нарешті домігся перерахунку в розмірі майже 250 тис. рублів. Однак ця сума йому здалася недостатньою. Незважаючи на те що з січня 2010 року пенсія інваліду була збільшена майже в три рази, він прийшов розбиратися з чиновниками з рушницею.

У передсмертному листі Рудаков звинувачував депутатів і чиновників, що одержують величезні зарплати і не вважають своїм обов’язком піклуватися про тих, хто опинився у важкій життєвій ситуації, і жалкував, що йому не вдалося розстріляти чиновників з Якутії, через які він сам опинився в такому положенні .

Коментувати ситуацію в місцевому відділенні соцстраху відмовилися.

За фактом вбивства порушено кримінальну справу. Одночасно слідчі будуть з’ясовувати законність володіння Рудаковим вогнепальною зброєю. Тим часом, у зв’язку із загибеллю злочинця кримінальну справу, швидше за все, буде закрито.

За матеріалами Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.