Анатолій Гриценко
Анатолій Гриценко

“Службу безпеки України, яку Законом визначено як  правоохоронний орган, свідомо і цілеспрямовано перетворили у правопорушний орган. Який працює за викликом, в режимі “чего изволите?”, – таку інформацію оприлюднив соьогодні Анатолій Гриценко на своєму офіційному сайті.

В дописі Гриценко наводить факти цькування бізнесу БЮТівця Андрія Сенченка, з яким він не раз й сам сварився, відстоюючи інтереси держави.

Далі слова автора:

“Отримав унікальний за своїм правовим невіглаством і хамством документ – лист начальника Управління СБУ у м.Севастополі О.Г.Якименка голові правління компанії «Севастопольэнерго» В.В.Миргородському. Текст документу, мовою оригіналу (як у Криму заведено, російською), вихідний №77/34/2204 від 27 липня ц.р., перед Вами.

Додаток ГриценкаЯк бачимо, Служба безпеки «пропонує» відключити від конкретного підприємства енергопостачання. З посиланням на Закон України «Про Службу безпеки України».

Того ж дня, за вихідним №77/34/2205, керівник регіонального управління СБУ надіслав листа на адресу (теж російською, інших назв і бланків в українському Севастополі не використовують) Государственного коммунального предприятия «Севгорводоканал».

«Пропозиція» – позбавити те ж саме підприємство водопостачання. Простими словами – зупинити на підприємстві будь-яку діяльність. Поставити на коліна. І теж з посиланням на Закон України «Про Службу безпеки України».

Обидві компанії «розглянули пропозиції» СБУ – усе, що «пропонувалося», відключили – «на основании предписания СБУ, в связи с возникшей оперативной необходимостью».

Підприємство зупинено.

Відкриваємо Закон про СБУ, пункт 2 статті 25, на який посилається О.Г.Якименко (цитую):

«Стаття 25. Права Служби безпеки України
Службі безпеки України, її органам і співробітникам для виконання покладених на них обов’язків надається право:
… 2) подавати органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності обов’язкові для розгляду пропозиції з питань національної безпеки, у тому числі із забезпечення охорони державної таємниці;» (кінець цитати).

Мене зараз найменше цікавить той факт, що власником підприємства є Андрій Сенченко, нині член фракції БЮТ, з яким на посту міністра я неодноразово судився з майнових питань, відстоюючи інтереси держави. Поза кадром залишу і (думаю, далеко небезпідставні) чутки, про нібито бажання когось із сімейного кола гаранта заволодіти цією ділянкою Балаклавської бухти. Все це зараз другорядне.

Бо головне в іншому – Службу безпеки України, яку Законом визначено як  правоохоронний орган, свідомо і цілеспрямовано перетворили у правопорушний орган. Який працює за викликом, в режимі «чего изволите?».

Закон не дає СБУ жодних правових підстав діяти таким чином. Думаю, високий чиновник СБУ пан Якименко усвідомлює, що його дії – завідомо незаконні. Мабуть, він знає, що за незаконні дії доведеться перед Законом нести відповідальність. Персональну! Бо лист офіційний, на ньому «залишилися пальчики» Якименка, і стерти їх не вдасться.

Чому влада діє так нахабно, демонстративно нахабно? Думає, що прийшла назавжди? Радив би їй, владі, на дозвіллі почитати Історію – ще ніхто і ніде не приходив до влади назавжди. Зате багатьом довелося відповідати за злочини, скоєні під час перебування при владі.

P.S. «Проти» призначення Хорошковського головою СБУ із 450 народних депутатів проголосував …лише один. Гриценко.

P.P.S. Я направив голові СБУ відповідне звернення з вимогою провести з цього приводу службове розслідування.”

Про подальші події розвитку цієї справи, ми будемо Вас повідомляти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.