Євро
Греція отримає чергові кредити

Греції вдалося виконати вимоги міжнародних організацій та забезпечити отримання чергової порції пільгових кредитів від ЄС і МВФ. Очікується, що 9 мільярдів євро надійдуть 8 вересня після того, як остаточне рішення приймуть міністри фінансів країн єврозони. Але, як відомо, в обмін на фінансову допомогу від Афін вимагають заходів по консолідації бюджету, скорочення витрат і проведення реформ. Далеко не всі експерти вважають, що таке поєднання здатне врятувати грецьку економіку.

Скорочення витрат і підвищення податків не проходять для Греції безслідно, нагадує The Financial Times. Зараз це єдина країна єврозони, яка до цих пір знаходиться в стані рецесії. У другому кварталі ВВП знизився на 3,5 відсотка, падіння триває вже сім кварталів поспіль. Інфляція також вище норми – зростання цін перевищує 5 відсотків. Безробіття подолане на 12 відсотків і за прогнозами МВФ наблизиться до 2012 року до 15 відсотків.

Наскільки реалістичним є такий погляд, розбирається The Wall Street Journal. Як заявив в інтерв’ю виданню представник одного з великих профспілок, вже цього року показник може підскочити до 20 відсотків.

“Ми очікуємо, що реальний рівень безробіття перевищить рівень в мільйон людей до кінця цього року і складе 20%. Ми попереджали владу, що їх політика призведе до таких результатів”, – підкреслив представник Загальної конфедерації праці Греції Статіс Анесіс.

Звичайно, в країні не тільки скорочуються витрати і підвищуються податки. Уряд намагається проводити реформи. Наприклад, робить відкритими такі професії як юрист, інженер або фармацевт. Також на горизонті лібералізація транспорту та енергетичного сектору. Але чи в змозі такий курс вивести країну з боргової кризи? Цим питанням задається британська The Daily Telegraph.

Судячи з поведінки грецьких держоблігацій, інвестори як і раніше сумніваються, що проблема заборгованості може бути вирішена будь-яким іншим способом, окрім як шляхом реструктуризації.

“Є підозра, що рано чи пізно доведеться реструктуризувати Греції свої борги. І в цьому випадку власники облігацій опиняться в програші. Інвестори зараз не вірять у те, що країна може дозволити собі бути членом єврозони. Афіни просто позбавлені свободи дій, необхідної для того, щоб вийти з кризи”, – вважає аналітик Monument Securities Стівен Люіс.

Вирішальний момент для країни настане в наступному році, коли стане ясно, чи знизяться темпи падіння економіки настільки, щоб проблема бюджетного дефіциту не стояла так гостро, а також з’ясується, чи готове суспільство терпіти заходи економії, відзначає видання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.