Цигани
Цигани докучають Франції

Влада ЄС хоче почути роз’яснення Парижа приводу депортації циган-нелегалів. Уряд Франції пообіцяв, що нарада за участю профільних міністрів і єврокомісарів відбудеться в найближчі дні.

На зустрічі Париж має намір підняти питання про відповідальність Румунії та Болгарії, звідки в основному і приїжджають цигани, за їх інтеграцію.

“25 років тому Румунія, Болгарія, якісь інші країни в ЄС не входили, – заявив глава французької дипломатії Бернар Кушнер, – Тоді й Берлінська стіна ще стояла на місці … Сьогодні у нас Єдина Європа, і кожна країна-учасниця несе відповідальність за інтеграцію населення її народів. Якщо чесно, у мене стискається серце, коли я бачу, як цигани живуть, як вони накачують наркотиками дітей, щоб ті виглядали хворими та давили на жалість. Мова йде про справжні придушення і навіть рабську експлуатацію народу. І що тут можна зробити? У відставку хіба піти? То я вже думав про це! ”

Влада Франції нагадує, що лише дотримуються закону, який дозволяє громадянам Румунії та Болгарії вільно перебувати на французькій території максимум три місяці. Щоб залишитися на більший термін, вони повинні працювати, навчатися або мати кошти. Спостерігачі, однак, побоюються, що в рамках кампанії порушуються права людини.

“Саркозі не може просто взяти і масово вислати громадян ЄС. Депортація має проводитися після вивчення кожного досьє окремо”, – вважає Анаіс Фор з Центру європейських політичних досліджень.

Нагадаємо, що протягом місяця з Франції були відправлені близько 1000 громадян Румунії та Болгарії; демонтовані 128 незаконних циганських поселень. Відкритим залишається питання про можливість для цих людей повернутися до Франції. Париж уже заявив, що має намір обмежити доступ тим, хто не хоче працювати або має проблеми із законом.

За матеріалами Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.