Ніколя Саркозі
Франція виганяє циган

До кінця серпня з Франції вивезуть близько 700 циган-нелегалів.

79 ромів погодилися повернутися додому добровільно; їм виплатять 300 євро і відправлять назад у Румунію.

Влада Франції запевняє, що циганські табори є джерелом “нелегальної контрабанди, глибоко шокуючих життєвих стандартів, експлуатації дітей для жебрацтва, проституції та злочинності”.

Поліція вже зруйнувала близько 50 таборів. Мешканців переселено в тимчасові притулки чи житло.

Групи захисту прав людини кажуть, що ці дії навмисне виокремлюють частину суспільства, яка назагал дотримується законів, аби одержати підтримку консервативно налаштованих виборців.

Румунський міністр закордонних справ сказав, що переживає щодо можливих соціальних наслідків цієї боротьби. Він, а також посадовці ЄС, висловили сподівання, що депортації буде проведено легально. Проте Франція твердить, що руйнування таборів та депортації проводяться “у повній відповідності з європейськими правилами і в жодний спосіб не порушують право вільного пересування громадян ЄС, обумовлене в угодах”.

Опоненти президента Саркозі звинуватили його у використанні циганського питання, аби відвернути увагу від проблем корупції і перевести її на проблеми злочинності.

У Франції живуть сотні тисяч ромів чи інших мандрівників та представників кочових племен, спільноти яких там живуть уже давно. Інше циганське населення складається з нещодавніх іммігрантів, переважно з Румунії чи Болгарії. Вони мають право в’їжджати до Франції без візи, але мусять мати дозвіл на роботу чи проживання, аби залишитися там на довший час.

Румунія також висловила стурбованість цими планами, твердячи, що такі дії можуть посилити ксенофобські настрої.

Французький уряд планує закрити 300 “нелегальних” циганських таборів у наступні три місяці. Цей суперечливий план, який було прийнято минулого місяця, виник після сутичок між мандрівниками та поліцією в південному місті Ґренобль.

Джерело ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.